Ilyen a 100% méhsejt rácsos jól szellőző poliészter alapanyag. Ez veszi körbe a szivacsos réteget, amelytől kényelmesebbé és jobban szellőzővé válik a munkavédelmi bakancs vagy cipő. Kiváló nedvszívó képességgel rendelkezik, így izzad ugyan benne a lábad, de sokkal kevésbé, mint a régi bőrbéléses cipőkben. A nedvesség raktározódik a munkavédelmi lábbeli belső rétegében, majd amikor este leveszed, kipárolog belőle. Másnap száraz cipőben indulhatsz dolgozni. Amennyiben a cikk első részében feszegetett téma rád is igaz, akkor azért nem árt használni egy ilyen cipősprayt (klikk). Ezt megelőzés céljából is használhatod természetesen.
De visszatérve a méhsejt rácshoz. Vannak, akiknek ez nem felel meg és szidják ezt a megoldást. A tapasztalat azt mutatja, hogy ezt azok teszik, akik derékfájósak, mert nem tudják kifűzni a munkavédelmi cipőt és inkább letapossa a sarkát, hogy aztán abban eltörjön a sarokrészt tartó műanyag, majd kiszakítsa a bélést. És utána jön reklamálni.
Aztán még olyan problémával is találkoztam már, aki a széles lábfeje miatt inkább két számmal nagyobb munkacipőt vásárol, és egész nap csúszkál a lába cipőben, majd az szépen kikoptatja a méhsejt bélést és jön reklamálni.
Nekik írom, hogy pár rész múlva bemutatom majd a széles kaplit, amelyet direkt magas, széles lábfejű embereknek találtak ki.
A legvégén a kedvenc reklamációm. Hat napos lyukas zokni, kavicsokkal teli munkavédelmi cipőben. Hát most erre mit mondjak? Nem kommentálom. Egyet tudok biztosan! Ha a legnagyobb sportszergyártó cégek ugyanezt a technológiát alkalmazva több tízezer forintért árulják a cipőiket, akkor annyira rossz technológia nem lehet!
Ha lejjebb görgetsz, megtalálhatod az összes méhsejt béléses FTG munkavédelmi lábbelinket.